Profesionálny servis klimatizácie

Odborníci z Bosch Car Service vám radi skontrolujú systém klimatizácie a nezávislé kúrenie tak, aby bola vždy dosiahnutá príjemná teplota vnútri vozidla a aby sa zabránilo vniknutiu peľu a nepríjemných pachov.

  • Odvodnenie systému a doplnenie chladiacej kvapaliny a oleja kompresora
  • Test netesnosti
  • Skúška tlaku a funkčnosti
  • Výmena kabínového filtra

Vždy optimálna klíma vo vozidle

Klimatizácia sa stala neoddeliteľnou súčasťou väčšiny moderných automobilov a pre jej dlhú životnosť je nutná jej pravidelná údržba. Pokiaľ klimatizačný systém nie je riadne vyčistený, tak sa okrem straty chladiacej kvapaliny môžu vytvárať baktérie a plesne, a tým môžu v kabíne vozidla vznikať nepríjemné zápachy. Okrem toho je nutné vysúšač najneskôr po dvoch rokoch vymeniť. Od odborníkov v autoservisoch siete Bosch Car Service možno očakávať profesionálnu údržbu systému klimatizácie a zároveň kontrolu nezávislého kúrenia. Aby ste si mohli vždy nastaviť požadovanú teplotu vo vozidle – či už mrzne, alebo je horko.

Pravidelná kontrola je zásadná

Vozidlá so systémom klimatizácie by mali prejsť kontrolou aspoň raz ročne, a to v špecializovanom autoservise. V neposlednom rade preto, že systém každý rok stráca 8 % chladiva. Je takisto dôležité skontrolovať stav opotrebenia najdôležitejšieho dielu – vysúšača. Je zodpovedný za odstránenie vlhkosti z cirkulujúceho chladiva a zníženie mechanického opotrebenia. Podobne ako filter motorového oleja, má aj vysúšač iba obmedzenú životnosť. Najlepší čas na údržbu klimatizácie v našom autoservise je na začiatku jari, než sa výrazne oteplí a peľ začne obťažovať alergikov.

Venujte pozornosť čistote

Zápachy zo systému klimatizácie sú spôsobené baktériami a plesňami. Vypnutím systému päť minút pred dojazdom do cieľa možno tomuto javu predísť. Pretože nie je nasávaný žiaden vzduch, je ťažko možné, aby v systéme zostávala vlhkosť. Ale najlepším riešením pre vašu klimatizáciu je jej vyčistenie a dôkladné odstránenie všetkých baktérií a nečistôt. Výhoda: Žiadne nepríjemné pachy a zaručené optimálne čistenie vonkajšieho vzduchu – čo je dôležité najmä pre alergikov.

Naši experti odporúčajú

Klimatizáciu vášho vozidla odporúčame používať celoročne. Najlepšie je nechať bežať systém každý mesiac počas najmenej 10 minút, aby sa utesnili tesnenia, a tak sa zabránilo úniku chladiva. Pravidelnou prevádzkou možno eliminovať nepríjemné pachy vznikajúce ako výsledok vlhkosti vo filtre alebo z nazhromaždených baktérií.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať

Meno a priezvisko

E-mail

Telefón

Odkaz

Súhlasím, aby prevádzkovateľ spracúval moje osobné údaje v rozsahu uvedenom v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania a následného poskytnutia informácie/informácií. Ďalšie informácie ako spracovávame osobné údaje nájdete sekcii informácie o ochrane osobných údajov.

Servisné služby